Світ з Україною № 5, 2022
Руйнування набагато масштабніші, ніж сцени з фільмів
Бен Стіллер – американський кіноактор, сценарист, продюсер та комік. За свою кар’єру зіграв у десятках фільмів, зокрема в «Дещо про Мері», «Знайомство з батьками», «Родина Тененбаумів», «Дюплекс», «Знайомство з Факерами», «Ніч у музеї», «Таємне життя Волтера Мітті» та інших. Також Бен Стіллер активно займається благодійною діяльністю. З 2018 року він є послом доброї волі ООН. Він приїжджав з гуманітарною місією до Польщі, де зустрівся з українськими біженцями. А 19 червня побував у Львові. Про це повідомили на twitter-сторінці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Бен Стіллер зазначив, що йому вдалося поспілкуватися з українцями, які втекли від війни, та послухати їхні історії. Він розповів про свій шок від того, що відбувається в Україні, й додав, що руйнування у містах набагато масштабніші, ніж сцени з фільмів. Про це актор розповів в інтерв’ю ВВС після відвідання Львова, Ірпеня, селища Макарів та зустрічі з президентом України.
Що робить Шон Пенн в Україні
Голлівудський актор та режисер Шон Пенн приїхав до України. Спершу він відвідав Київ. Варто зазначити, що режисер та актор знімає документальну стрічку про російсько-українську війну. Аби на власні очі побачити жахи руйнувань українських міст, Пенн вирушив до Ірпеня та Бучі. Режисер постійно закликає світ фінансово і зброєю допомагати Україні. Зокрема, у квітні він звернувся до мільярдерів з усього світу, щоб ті купили 12 літаків для української держави. Більше про те, як режисер допомагає Україні, читайте за посиланням [1].
«Україна: життя під ударом»
Австралійська кіноакторка та посол доброї волі ООН Кейт Бланшетт – дворазова володарка «Оскара», відома за фільмами «Володар перснів», «Авіатор», «Тор 3: Рагнарок» – ще на початку березня закликала світову громадськість допомагати українцям. Вона озвучила документальний фільм «Ukraina: Life Under Attack» про життя харків’ян під російськими обстрілами. Британський телеканал Channel 4 знімав цей фільм протягом 3-х місяців повномасштабної війни. «Україна: життя під ударом» з’явився в мережі [2].