Світ підтримує Україну
Серіал про воєнні злочини рф
На офіційній сторінці України в Instagram вийшов сьомий епізод ілюстрованого серіалу #WitnessingTheWar – проєкт у форматі коротких відео та історій для соціальних мереж, що розповідає персональні історії від імені українців, постраждалих від воєнних злочинів російських військових. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.
Нову серію, де йдеться про жорстокий ракетний удар рф по місту Кременчук 27 червня, внаслідок якого трагічно загинула 21 людина, озвучила Віра Фарміга, голлівудська акторка українського походження. Серіал втілює Brand Ukraine та комунікаційна агенція Рlusone social impact у співпраці з МЗС. Аудиторія серіалу вже перевищила 1 мільйон людей.
«Наше ключове завдання в цьому проєкті – донести факти воєнних злочинів до іноземної аудиторії через людські історії, щоб спільними зусиллями світу досягти перемоги світла над темрявою у повномасштабній війні та домогтися справедливого покарання для воєнних злочинців», – зазначив державний експерт зі стратегічних комунікацій МЗС, керівник Ukraine.ua, співзасновник Brand Ukraine Ярослав Турбіль. Всі історії можна переглянути на сторінках України в Instagram та Facebook на вкладці «Відео», а також прочитати в текстовому форматі на офіційному сайті України war.ukraine.ua
Актор «Зоряних воєн» збирає гроші для українських захисників
Американський актор Марк Гемілл, який виконав роль Люка Скайвокера у «Зоряних війнах», став амбасадором фандрейзингової платформи United24. Цю глобальну платформу було запущено у травні. За чотири місяці її функціонування на допомогу України надійшли внески зі 110 країн на загальну суму майже 200 млн доларів США. У серпні за зібрані кошти вдалося придбати гелікоптер для ЗСУ. У липні в Україні запустили проєкт зі збору коштів на «Армію дронів» для ЗСУ. На початку вересня українські захисники отримали перші 20 безпілотників. Раніше амбасадорами United24 вже стали спортсмени Андрій Шевченко та Еліна Світоліна, американські актори Лієв Шрайбер і Барбра Стрейзанд, гурт Imagine Dragons.
Мілла Йовович: «Я сьогодні всім серцем разом з місцем свого народження»
Голлівудська акторка українського походження Мілла Йовович, яка народилася у Києві та прожила в Україні перші п’ять років, відреагувала на ракетні удари росії по Києву та інших містах, написавши про це в інстаграмі. «Моя Батьківщина – Україна – постраждала від численних ракетних ударів. Мирні жителі лежать мертві на вулицях колись мирних міст, вулицями яких я ходила та милувалася красою. Я спустошена руйнуванням і не можу уявити, яке горе зараз переживає мій народ. <…> Я сьогодні всім серцем разом з місцем свого народження і сумую разом із українцями», – написала акторка і додала хештег #slavaukraini. 10 жовтня вранці росія завдала ракетних ударів по Києву, Хмельницькому, Львову, Житомиру, Дніпру та інших містах. По території України було випущено 84 ракети, 43 з них збиті.
«Будинок зі скалок» показали у Києві
Діти – вразливі. Особливо під час війни. Особливо – позбавлені батьківського піклування. Поки долі деяких з них вирішуються у судах та державних органах, вони змушені жити у притулках. Історії кількох дітей, позбавлених батьківського піклування, з особливого дитбудинку у нині тимчасово окупованому Лисичанську стали основою документального фільму «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренга Вільмонта. Фільм знімали у копродукції з Україною. Світова прем’єра стрічки відбулася у січні 2022 року, і вона вже здобула кілька нагород й увійшла до короткого списку на «Оскар». 4 жовтня «Будинок зі скалок» показали у поза конкурсній програмі кінофестивалю MeetDocs-2022 у Києві. Другий режисер і лінійний продюсер стрічки Азад Сафаров розповів «Українській правді. Життя», як це – документувати реальність дітей у притулку поблизу лінії фронту; про проблеми та висновки, зроблені під час зйомок, а також моменти, які доводили до сліз.