«Процес націєтворення та деколонізації в українському кіно»


15 листопада у Музеї мистецтва та культури Мюнстера відбулася панельна дискусія «Процес націєтворення та деколонізації в українському кіно». Її учасницями були професорка Рікарда Вульпіус з Університету Мюнстера, професорка культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ольга Брюховецька й українська режисерка Леся Кордонець. Модерувала режисерка та викладачка кіно, медіа і дизайну Крістіан Бюхнер.

 

«Метою неоімперської війни Росії є знищення України, її державного суверенітету та культури. На цьому тлі зміцнення української національної ідентичності та звільнення від домінування російської культури є життєво важливим для виживання», – зазначили організатори. Учасниці дискусії розповідали про історичні причини складного процесу націєтворення та особливості російського колоніалізму. Важливою темою панельної дискусії стало обговорення того, що означає російський культурний імперіалізм у сфері української кінокультури, та як просувається процес деколонізації. Також у дискусію була включена проблема внутрішньої культурної колонізації понад ста примусово асимільованих етнічних груп, що проживають у Росії.

 

17 листопада у Мюнстері відбувся показ воєнної драми «Клондайк» Марини Ер Горбач, герої якої стають свідками збиття пасажирського літака рейсу MH17 у липні 2014 року. Показу стрічки передувала демонстрація короткометражного фільму Родріго Ксав’єра «Новий початок дитинства». Стрічка розповідає про хлопчика Данила та його сім’ю, що втекли з України до Німеччини у 2022 році.